All Products
Keywords [ carbon monoxide monitor ] match 134 Products.
Electrochemical Sensor 10 Year CO Detector Residential Carbon Monoxide Detection Systems 3V
| Name: | 10 Year CO Detector |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Operating Current: | 60mA |
Indoor Professional Carbon Monoxide Detector Customized 10 Year Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Professional Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Output: | Sound & Flash Alarm |
| Warranty: | 2 Year |
Customized Carbon Monoxide Gas Detectors Commercial AC Powered Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Humidity: | 15% To 95% RH |
| Mounting Options: | Wall Mount |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Professional Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
| Power Source: | Battery-operated |
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
Battery Operated WIFI Carbon Monoxide Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Detection Type: | Carbon Monoxide And Smoke |
| Self-Test Feature: | Yes, With Test Button |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Electrochemical 10 Year Carbon Monoxide Alarms
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm X 105mm X 40mm |
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
Smart Wifi Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified Combustible Gas Detectors With Dual Sensor
| Product Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensortype: | Electrochemical Semiconduct Sensor |
| Detectiontypes: | Gas And Carbon Monoxide |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |

