All Products
Keywords [ carbon monoxide monitor ] match 138 Products.
TUV Certified Smart Carbon Monoxide Detector 4.5V 7 Year Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smart Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Type: | Electrochemical |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
Battery Operated Smart Carbon Monoxide Detectors App Controlled 10 Year CO Detector Customized
| Name: | Smart Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Wall Mounted Portable Carbon Monoxide Alarm Reliable Battery Powered Gas Detector OEM
| Name: | Portable Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Power Source: | Battery Operated |
Factory OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with ABS Fireproof Housing and EN14604 & EN50291 Certification
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Led Indicator: | Red LED For Alarm Status |
| Voltage: | 3V |
EN Certified Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Residential Carbon Monoxide Detectors Low Power
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical (for CO) And Photoelectric (for Smoke) |
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
Wall Mounted Wifi Carbon Monoxide Detector Compact Smart CO Detector With 10 Year Electrochemical Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mountable |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
10 Year WIFI Carbon Monoxide Detector OEM / ODM Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm Diameter X 40mm Height |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
OEM Carbon Monoxide CO Alarms
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Alarms |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Material: | ABS Plastic |
Smart WIFI Carbon Monoxide Detector
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
High Sensitivity CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lithium Battery and Electrochemical Sensor
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Static Current: | ≤50uA |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |

