All Products
Keywords [ carbon monoxide monitor ] match 134 Products.
Voice Prompt Carbon Monoxide Gas Alarm 9V Battery Gas And CO Detector Reliable
| Name: | Carbon Monoxide Gas Alarm |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Alarm Type: | Voice AndAudible And Visual Alarm |
Dual Sensor Gas Carbon Monoxide Detectors Wall Mounted Gas And CO Detector
| Name: | Gas Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Mounting Type: | Wall Mountable |
| Dimensions: | 112mm X 73mm X 42mm |
5 Year Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor Commercial Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
| Alarm Type: | Audible And Visual Alarm |
AC Powered Carbon Monoxide Gas Detectors Residential Carbon Monoxide Gas Alarms With SGS Tested
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Less Than 30 Seconds |
| Power Source: | AC Powered |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Display: | Digital Display For CO Levels |
| Weight: | Around 180 Grams |
10-Year Lifespan Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Aloud Sond: | Over 85DB |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Testbutton: | Yes |
ABS Fireproof Housing Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Alarm CO Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Color: | Light Grey |
Smart CO Carbon Monoxide Detector 433MHz Interconnected Smoke Alarms OEM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Certifications: | SGS,CE, UKCA |
| Usage: | CO Detection And Alarm |
White Gas Carbon Monoxide Alarm ODM Combustible Gas Alarms With EN50291 EN50194 Certification
| Product Name: | Gas Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 Certified CO Gas Alarm With Human Voice Prompt
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
| Weight: | 180 Grams |

