All Products
Keywords [ carbon monoxide monitor ] match 138 Products.
Reliable Carbon Monoxide CO Alarm TUV Approved CO Detector With 7 Year Lifespan
| Standby Current: | ≤10uA |
|---|---|
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Professional Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life, TÜV Certified and AA Operated
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
|---|---|
| Power Supply: | 4.5V DC |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
OEM CO Carbon Monoxide Alarm Battery Operated 7 Year Carbon Monoxide Detector White
| Name: | CO Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Power Source: | Battery Operated |
TUV Approved CO Carbon Monoxide Detector 7 Year Electrochemical CO Detectors
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Current: | 15mA |
| Material: | ABS Plastic |
White CO Carbon Monoxide Detector Reliable Carbon Monoxide Detector 7 Year Life 4.5V
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Endoflifewarning: | Yes, Audible And Visual Alert |
OEM Smart 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Certifications: | SGS Listed, EN Compliant |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
EN Standard Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Battery Operated Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silence/Hush Feature: | Yes |
| Power Source: | Battery-operated |
Customized Fire Alarm Carbon Monoxide Alarm SGS Listed Carbon Monoxide Smoke Alarms
| Name: | Fire Alarm Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Detection Types: | Smoke And Carbon Monoxide |
| Power Source: | Battery-operated |
TUV Listed CO Carbon Monoxide Detector Ceiling Mounted / Wall Mounted Battery Operated CO Detector
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall |
| Standby Current: | ≤10uA |
ODM 10-Year Battery Powered Smoke Carbon Monoxide Detector with 85 dB Alarm and Photoelectric/Electrochemical Sensor
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
|---|---|
| Powersource: | Battery-operated |
| Endoflifesignal: | Audible Chirp And/or Visual Indicator |

