All Products
Keywords [ battery carbon monoxide detector ] match 171 Products.
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
10 Year Battery EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Temperature: | 10 ~ 50 ℃ |
|---|---|
| Material: | ABS |
| Operatinghumidityrange: | 15% To 95% RH (non-condensing) |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
TÜV Approved CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and Electrochemical Sensor for Reliable Protection
| Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Weight: | 180 Grams |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors OEM Portable Carbon Monoxide Detector Battery Operated
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 5 Years |
| Displaytype: | Digital LCD Display |
TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and AA Battery Operation
| Powersource: | Battery Operated |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
OEM ODM Tuya Carbon Monoxide Detector Battery Operated Carbon Monoxide Alarms
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm (85 DB) |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications On Mobile Devices |
| Sensor Type: | Electrochemical CO Sensor |
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |

