All Products
Keywords [ battery carbon monoxide detector ] match 174 Products.
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Customizable CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 Certified and Electrochemical Sensor for OEM ODM
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
433MHz Interconnected Smoke Detectors Battery Operated Interconnected Carbon Monoxide Detector
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Usage: | CO Detection In Fire Alarm System |
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 TÜV Approved and Electrochemical Sensor
| The Battery Life: | ≥12 Months |
|---|---|
| Material: | PC, Anti-scratch |
| Standby Working Current: | ≤15uA |
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
EN Certified WIFI Enabled Smoke Detector Smart Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Name: | Wifi Enabled Smoke Detector |
|---|---|
| Installationtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
10 Year Battery Life CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and ABS Fireproof Housing
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
Customized Carbon Monoxide Gas Detectors Commercial AC Powered Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Humidity: | 15% To 95% RH |
| Mounting Options: | Wall Mount |
Premium 7 Years Life AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Material: | ABS Fireproof |

