All Products
Keywords [ smoke and co alarm ] match 118 Products.
Smart CO Carbon Monoxide Detector 433MHz Interconnected Smoke Alarms OEM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Certifications: | SGS,CE, UKCA |
| Usage: | CO Detection And Alarm |
Battery Powered Zigbee Detector Wall Mounted Smart Smoke Alarm High Accuracy With Zigbee 3.0 Protocol
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Weight: | 200 Grams |
| Batterylife: | Up To 2 Years |
OEM Wireless Interconnected Smoke Detectors
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery-powered |
| Alert Type: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
85dB Smoke Carbon Monoxide Detectors Industrial Battery Operated Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
| Sensor Technology: | Electrochemical For CO, Photoelectric For Smoke |
433MHz Interconnected Smoke Detectors Battery Operated Interconnected Carbon Monoxide Detector
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Usage: | CO Detection In Fire Alarm System |
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
10 Year Battery CO Detector 3V Tuya Smart Smoke Detector Customized
| Productname: | Battery CO Detector |
|---|---|
| Wireless Frequency: | 2.4 GHz |
| Operatingvoltage: | 3V |
Durable 10 Year Battery Smoke Detector OEM Battery Operated Fire Alarms White
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Test Button: | Included For Manual Testing |
10-Year Battery Life Smoke and CO Detector with Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Powersource: | Battery Operated |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Mounting Type: | Ceiling Or Wall Mount |
High Stability Zigbee Detector ODM Alarm Smoke Detector EN14604 Approved
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | 3V DC |
| Humidityrange: | 0% To 95% RH |
Battery Operated WIFI Carbon Monoxide Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Detection Type: | Carbon Monoxide And Smoke |
| Self-Test Feature: | Yes, With Test Button |

