All Products
Keywords [ fire safety smoke alarm ] match 108 Products.
Wall Mounted / Ceiling Mounted Fire Safety Alarm EN Standard Zigbee Smoke Detectors
| Installationtype: | Wall-mounted Or Ceiling-mounted |
|---|---|
| Alerttype: | Push Notification And Alarm |
| Dimensions: | Approx. Dia 104 Mm |
Lithium Power Interconnected Smoke Detectors
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Test Button: | Included For Easy Testing |
| Battery Life: | Up To 10 Years For Sealed Lithium Batteries |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
SGS Approved Smoke And CO Alarms 85dB Home Carbon Monoxide Detectors OEM
| Name: | Smoke And CO Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
| Power Source: | Battery-operated |
EN14604 Certified Fire Alarm Smoke Detector Battery Operated Photoelectric Sensor Smoke Detector 3V
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
ABS Fireproof Fire Alarm Smoke Detector High Sensitivity Photoelectric Fire Detectors
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Color: | White |
| Detection Type: | Photoelectric |
OEM / ODM Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Smoke CO Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| Interconnection Range: | Up To 1000 Feet |

