All Products
Keywords [ fire safety smoke alarm ] match 108 Products.
Smart CO Carbon Monoxide Detector 433MHz Interconnected Smoke Alarms OEM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Certifications: | SGS,CE, UKCA |
| Usage: | CO Detection And Alarm |
3V Smoke Carbon Monoxide Detectors High Sensitivity 10 Year Lithium Smoke Alarm Customized
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Detectiontype: | Photoelectric |
| Powersource: | Battery |
Battery Operated Zigbee Detector EN14604 Certified Smart Smoke Alarms OEM
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
| Dimensions: | Diameter 120mm, Height 40mm |
10 Year Battery Carbon Monoxide Detector OEM Carbon Monoxide Smoke Alarm 3V
| Power Source: | Battery |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Color: | Light Grey |
Battery Powered Zigbee Detector Wall Mounted Smart Smoke Alarm High Accuracy With Zigbee 3.0 Protocol
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Weight: | 200 Grams |
| Batterylife: | Up To 2 Years |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric and Electrochemical Sensors and 85 dB Alarm Sound
| Detectiontype: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Sensor Technology: | Photoelectric Smoke Sensor And Electrochemical CO Sensor |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Display: | Digital Display For CO Levels |
| Weight: | Around 180 Grams |
85 dB Battery Operated Smoke Detector
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
|---|---|
| Temperaturerange: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Detectiontype: | Photoelectric |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Type: | Dual Sensor |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% To 0.15% Obscuration Per Foot |
| Color: | Light Grey |
Photoelectric Sensor Smart WIFI Smoke Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Power Source: | Battery-operated |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |

