All Products
Keywords [ fire safety smoke alarm ] match 108 Products.
Photoelectric / Electrochemical Smoke Carbon Monoxide Detectors 10 Year Lithium Battery Smoke Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Alarm Sound Level: | 85 Decibels |
Customized Smoke and Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor for 85 dB Alarm
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Powersource: | Battery Operated |
EN Certified WIFI Enabled Smoke Detector Smart Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Name: | Wifi Enabled Smoke Detector |
|---|---|
| Installationtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
Battery Powered 433mhz Smoke Detector 10 Year Interconnected Smoke Detector With Photoelectric Sensor
| Name: | 433mhz Smoke Detector |
|---|---|
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Or Smart Home Integration |
| Alarm Sound Level: | 85 Decibels Or Higher |
3V Interconnected Smoke Detectors Reliable Smoke CO Alarm Professional Grade
| Product Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Operatingvoltage: | 3V DC |
Customized WIFI Enabled Smoke Detectors Smart Tuya CO Detector
| Name: | WIFI Enabled Smoke Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| App Compatibility: | IOS And Android |
EN Certified Smoke Carbon Monoxide Detectors Battery Operated Residential Carbon Monoxide Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| End-Of-Life Warning: | Yes |
10 Year WIFI Carbon Monoxide Detector OEM / ODM Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm Diameter X 40mm Height |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |

