All Products
Keywords [ battery operated smoke detectors ] match 119 Products.
Residential Carbon Monoxide And Smoke Alarm 3V 10 Year Smoke Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide And Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Led Indicator: | Red LED For Alarm And Green LED For Power |
White Smoke Carbon Monoxide Detectors Photoelectric Fire Alarm CO Detector OEM
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Testbutton: | Yes |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric and Electrochemical Sensors and 85 dB Alarm Sound
| Detectiontype: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Sensor Technology: | Photoelectric Smoke Sensor And Electrochemical CO Sensor |
Factory Direct 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical and Photoelectric Sensors and 85dB Alarm Sound
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
| Testbutton: | Yes |
4.5V Photoelectric Carbon Monoxide Detector EN Certified Home Carbon Monoxide Detector
| Name: | Photoelectric Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Operatingvoltage: | DC 4.5V |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 TÜV Approved and Electrochemical Sensor
| The Battery Life: | ≥12 Months |
|---|---|
| Material: | PC, Anti-scratch |
| Standby Working Current: | ≤15uA |
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Tuya Wifi CO Detector with 10-Year Lifespan and Electrochemical Sensor for Smart Home Integration
| Power Source: | Battery / Hardwired / Dual Power |
|---|---|
| Packaging Details: | Color box |
| Delivery Time: | 10 Days |

