All Products
Keywords [ battery operated smoke detectors ] match 115 Products.
Wireless / Wired RF Interlinked Smoke Alarms Battery Powered Commercial Carbon Monoxide Alarm
| Name: | RF Interlinked Smoke Alarms |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Batterylife: | Up To 10 Years (for Sealed Lithium Batteries) |
Professional Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
| Power Source: | Battery-operated |
High Sensitivity Smoke Carbon Monoxide Detectors EN14604 / EN50291 Certified Smoke And CO Alarm
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
| Installationlocation: | Wall Or Ceiling Mount |
Customized Fire Alarm Carbon Monoxide Alarm SGS Listed Carbon Monoxide Smoke Alarms
| Name: | Fire Alarm Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Detection Types: | Smoke And Carbon Monoxide |
| Power Source: | Battery-operated |
OEM ODM Photoelectric Fire Alarm 85 DB 10 Year Smoke Alarms Professional Grade
| Type: | Photoelectric |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Item: | Fire Alarm Smoke Detector |
Photoelectric Sensor Zigbee Detector 85 dB Zigbee Fire Alarm 3V
| Item: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | DC 3V |
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
EN Certified Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Residential Carbon Monoxide Detectors Low Power
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical (for CO) And Photoelectric (for Smoke) |
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
433MHz Wireless Interconnected Smoke Alarms OEM Interconnected Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wireless Interconnected Smoke Alarms |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 10 Years (for Sealed Battery Models) |
| Connectivity: | Interconnected (wired/wireless) |

