All Products
Keywords [ battery operated smoke detectors ] match 115 Products.
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
Customizable Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor EN50291 EN14604 Certified
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Humidity Range: | Up To 85% RH |
| Sensor Life: | 10 Years |
EN14604 Certified Zigbee Smoke Alarm
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
|---|---|
| Alerttype: | Push Notifications And Alarms |
| Detectionangle: | 120 Degrees |
10 Year Smoke Carbon Monoxide Detectors
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Mount |
| Sensitivity: | Complies With EN14604&EN50291 Standards |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |
CE Certified Lithium Battery Smoke Alarms
| Dimensions: | Around 105mm Diameter |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Battery Life: | Up To 10 Years |
Residential / Commercial 10 Year Lithium Smoke Alarms High Accuracy Photoelectric Smoke Alarms
| Name: | 10 Year Lithium Smoke Alarms |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Certifications: | CE/UKCA/SGS |
Lithium Battery WIFI Carbon Monoxide Detector 3V Tuya CO Detector OEM
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Color: | White |

