All Products
Keywords [ battery operated smoke detectors ] match 119 Products.
High Sensitivity 10 Year Smoke Detector OEM ODM Battery Operated Smoke Detectors
| Name: | 10 Year Smoke Detector |
|---|---|
| Powersupply: | Battery Operated |
| Usage: | Smoke Detection In Fire Alarm System |
85 dB Battery Operated Smoke Detector
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
|---|---|
| Temperaturerange: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Detectiontype: | Photoelectric |
10 Year Battery Interconnected Smoke Detectors 85 dB CO Smoke Alarms OEM / ODM
| Name: | Battery Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 10 Years (for Sealed Battery Models) |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
White Battery Operated Smoke Alarm 85dB 10 Year Lithium Battery Smoke Detector With Photoelectric Sensor
| Name: | Battery Operated Smoke Alarm |
|---|---|
| Item: | Conventional Smoke Detector |
| Test Button: | Yes |
White Photoelectric Sensor Smoke Alarms Fireproof Battery Operated Smoke Alarm OEM ODM
| Item: | Photoelectric Sensor Smoke Alarms |
|---|---|
| Color: | White |
| Material: | ABS Fireproof |
CE / EN Compliant Battery Operated Smoke Alarms OEM 10 Year Lithium Smoke Detector
| Product Name: | Battery Operated Smoke Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/EN Compliant |
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
Dual Sensor WIFI Carbon Monoxide Alarm Wall Mounted / Ceiling Mounted Battery Operated CO Detectors
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Sensor Type: | Electrochemical /Photoelectric Sensor |
Battery Operated Zigbee Detector EN14604 Certified Smart Smoke Alarms OEM
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
| Dimensions: | Diameter 120mm, Height 40mm |
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
Photoelectric / Electrochemical Smoke Carbon Monoxide Detectors 10 Year Lithium Battery Smoke Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Alarm Sound Level: | 85 Decibels |

