All Products
Keywords [ smart co alarm ] match 84 Products.
10 Year Battery Interconnected Smoke Detectors 85 dB CO Smoke Alarms OEM / ODM
| Name: | Battery Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 10 Years (for Sealed Battery Models) |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
Photoelectric Sensor Radio Frequency Smoke Detector ODM Interconnected Battery Smoke Alarms
| Name: | Radio Frequency Smoke Detector |
|---|---|
| Additional Features: | End-of-life Warning, Low Battery Alert, Voice Alerts |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
Wireless / Wired RF Interlinked Smoke Alarms Battery Powered Commercial Carbon Monoxide Alarm
| Name: | RF Interlinked Smoke Alarms |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Batterylife: | Up To 10 Years (for Sealed Lithium Batteries) |
EN14604 Certified Fire Alarm Smoke Detector Battery Operated Photoelectric Sensor Smoke Detector 3V
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
OEM / ODM Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Smoke CO Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| Interconnection Range: | Up To 1000 Feet |
Customizable Wireless Connected Smoke Detectors
| Connectivity: | WiFi |
|---|---|
| Material: | Fire-resistant Plastic |
| App Control: | Yes, Via Dedicated Mobile App |
TUYA App WiFi CO Gas Detector with Dual Sensing Technology and Remote Alarm Management for Commercial and Home Safety
| Productname: | CO And Gas Detector |
|---|---|
| Sensitivity: | Complies With EN Standards |
| Power Source: | AC 90~240V |
10 Year Battery CO Detector 3V Tuya Smart Smoke Detector Customized
| Productname: | Battery CO Detector |
|---|---|
| Wireless Frequency: | 2.4 GHz |
| Operatingvoltage: | 3V |
10 Year Wireless Smoke Detectors Battery Powered WIFI Smoke Alarm Detector With Photoelectric Sensor
| Name: | Wireless Smoke Detectors |
|---|---|
| Installation: | Wireless, Easy Mounting |
| Battery Life: | Up To 3 Years |
High Stability Zigbee Detector ODM Alarm Smoke Detector EN14604 Approved
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | 3V DC |
| Humidityrange: | 0% To 95% RH |

