All Products
Keywords [ gas detector alarm ] match 123 Products.
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |
ABS Fireproof Housing Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Alarm CO Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Color: | Light Grey |
EN50291 Certified Carbon Monoxide CO Alarms 10 Year Battery Powered CO Alarm For Home And Commercial
| Name: | Carbon Monoxide CO Alarms |
|---|---|
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
| Humidityrange: | 10% To 90% Non-condensing |
Electrochemical Sensor 10 Year CO Detector Residential Carbon Monoxide Detection Systems 3V
| Name: | 10 Year CO Detector |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Operating Current: | 60mA |
10 Year Interconnected Smoke Detectors OEM Carbon Monoxide And Smoke Detector ABS Fireproof Housing
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
EN50291 Approval Interconnected CO Detector Wireless CO Smoke Alarm 3V
| Product Name: | Interconnected CO Detector |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 85% Non-condensing |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
OEM Carbon Monoxide CO Alarms
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Alarms |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Material: | ABS Plastic |
10 Year Lifespan CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and EN50291 Certification
| Installation: | Ceiling Or Wall |
|---|---|
| Sensorlife: | 10 Years |
| Usage: | CO Detecting |

