All Products
Keywords [ gas detector alarm ] match 123 Products.
10 Year Battery Life CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and ABS Fireproof Housing
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
3V CO Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified 10 Year CO Alarm High Sensitivity
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| The Battery Life: | ≥24 Months |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Voice Alert Carbon Monoxide Detector
| Name: | Alert Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Indicator: | Red LED |
| Standby Working Current: | ≤40uA |
OEM Carbon Monoxide CO Detector Voice Prompt Carbon Monoxide Alarm High Sensitivity
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 100mm X 100mm X 36mm |
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
SGS Approved Smoke And CO Alarms 85dB Home Carbon Monoxide Detectors OEM
| Name: | Smoke And CO Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
| Power Source: | Battery-operated |
SGS Tested CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Battery Life and 30 Month Warranty
| Item: | Conventional CO Detector |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 10 Years |
| Color: | Light Grey |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Voice Prompt Carbon Monoxide CO Detectors OEM 7 Year Carbon Monoxide Alarm Reliable
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |

