All Products
Keywords [ gas detector alarm ] match 123 Products.
Battery Operated Smart Carbon Monoxide Detectors App Controlled 10 Year CO Detector Customized
| Name: | Smart Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
Photoelectric Smoke Carbon Monoxide Detectors Custom Home CO Detector With 5 Year Life Lcd Display
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Size: | Diameter 104 Mm, Height 40 Mm |
| Power Source: | Battery Operated |
Custom Carbon Monoxide And Smoke Alarms 5 Year Battery Carbon Monoxide Detectors With HD LCD Display
| Item: | Carbon Monoxide And Smoke Alarms |
|---|---|
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
| Material: | ABS Fireproof |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
High Sensitivity Smoke Carbon Monoxide Detectors EN14604 / EN50291 Certified Smoke And CO Alarm
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
| Installationlocation: | Wall Or Ceiling Mount |
Custom CO Carbon Monoxide Detector EN14604 Alert Carbon Monoxide Detectors 4.5V
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Alarm Sound: | >85db |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Premium 7 Years Life AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Material: | ABS Fireproof |
7 Years Life EN 50291 Approved CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Usage: | CO Detection And Alarm System |

