All Products
Keywords [ combustible gas detector ] match 56 Products.
Wall Mounted Portable Carbon Monoxide Alarm Reliable Battery Powered Gas Detector OEM
| Name: | Portable Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Power Source: | Battery Operated |
EN50291 Certified Gas And CO Detector
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Weight: | 250 Grams |
| Dimensions: | 100mm X 40mm |
OEM ODM Smart Fire Detectors For CH4 C3H8
| Voltage: | 90-240V AC |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Response Time: | Within 10 Seconds |
Reliable Gas Leak Alarm Industrial Grade Home Safety Detectors 90V - 240V
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Powersource: | AC 90~240V |
| Temperaturerange: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Wall Mounted / Ceiling Mounted Battery Powered Gas Alarm 0.5W Natural Gas Alarms
| Name: | Battery Powered Gas Alarm |
|---|---|
| Detection Gas Types: | Natural Gas, Methane, Propane, LPG |
| Self-Diagnosis Function: | Yes |
Voice Prompt Carbon Monoxide Gas Alarm 9V Battery Gas And CO Detector Reliable
| Name: | Carbon Monoxide Gas Alarm |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Alarm Type: | Voice AndAudible And Visual Alarm |
Long Lifespan Gas Leak Alarm 3V Lithium Battery Operated Propane Detector
| Product Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Sensortype: | Semiconductor Sensor |
| Alarm Sound Level: | ≥85 DB At 3 Meter |
Dual Sensor Gas Carbon Monoxide Detectors Wall Mounted Gas And CO Detector
| Name: | Gas Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Mounting Type: | Wall Mountable |
| Dimensions: | 112mm X 73mm X 42mm |
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |

