All Products
Keywords [ combustible gas detector ] match 56 Products.
Portable Battery Operated Gas Alarm CE Listed Combustible Gas Alarm With CH4 C3H8 Detection
| Name: | Battery Operated Gas Alarm |
|---|---|
| Weight: | 200 Grams |
| Item: | Porable Gas Detector |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 Certified CO Gas Alarm With Human Voice Prompt
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
| Weight: | 180 Grams |
OEM Gas Leak Alarm EN50194 Battery Operated Gas Detector Professional With Dual Gas Detection
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Usage: | Gas Detection In Fire Alarm System |
| Mounting Type: | Wall Mount |
5 Year Smart WIFI Gas Detector Wall Mounted Tuya Gas Leak Detector With Real Time Monitoring
| Name: | Smart WIFI Gas Detector |
|---|---|
| Safety Certification: | CE, ROHS |
| App Compatibility: | IOS And Android |
ODM Smart Gas Detectors Voice Alert Gas CO Detector EN50291 Certified
| Name: | Smart Gas Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Voice And Audible And Visual Alarm |
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
EN50194 Certified Methane Gas Detector Portable Propane Gas Detector Wall Mounted / Tabletop
| Name: | Methane Gas Detector |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | ≥85dB At 1 Meter |
| Dimensions: | Approx. 96mm X 96mm X 40mm |
SGS Tested Smart Gas Detector Compact Residential Methane Detector With 30 Month Warranty
| Name: | Smart Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Installation Method: | Wall-mounted Or Ceiling-mounted |
Long Life Portable Natural Gas Detector 3V Battery Powered Propane Alarm Wall Mounted
| Name: | Portable Natural Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Reset Method: | Manual Reset Button |
Smart WIFI Gas Detector with Flame-retardant ABS Plastic and 5-Year Sensor Life for Real-time Alerts via TUYA App
| Voltage: | 90-240V AC |
|---|---|
| App Control: | Yes, Via Smartphone App |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
LCD Display Carbon Monoxide Gas Detectors
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Detection Types: | Gas, Carbon Monoxide |
| Response Time: | Within 30 Seconds |

