All Products
Keywords [ combustible gas detector ] match 56 Products.
White Gas Carbon Monoxide Alarm ODM Combustible Gas Alarms With EN50291 EN50194 Certification
| Product Name: | Gas Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
EN50194 / SGS Approval Gas Leak Alarm Professional House Gas Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Dimensions: | 120mm X 70mm X 40mm |
| Response Time: | Less Than 10 Seconds |
OEM ODM Home Methane Detector EN50194 Approved Methane Gas Detectors With Dual Gas Detection
| Name: | Home Methane Detector |
|---|---|
| Productname: | Gas Leak Alarm |
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |
Intelligent Portable CO Detector
| Productname: | Portable CO Detector |
|---|---|
| Testfeature: | Manual Test Button |
| Operating Voltage: | 3V DC Lithium Battery |
SGS Certified Gas Leak Alarm 90V - 220V Gas Detectors For Home And Industrial Safety
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Operating Humidity Range: | 10% To 90% RH (non-condensing) |
| Response Time: | ≤10 Seconds |
TUYA Smart WIFI Gas Detector
| Gas Detection Type: | Multi-gas (e.g., LPG, Methane, Carbon Monoxide) |
|---|---|
| Connectivity: | WIFI |
| Alarm Type: | Audible And Visual Alarm |
7 Year Gas Leak Alarm 100V - 240V Natural Gas Detector For Home
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Alarm Type: | Audible, Visual, And Vibrating Alarms |
| Detect Gases: | CH4/C3H8 |
Smart WIFI Gas Detector with Dual-Sensor Architecture and TUYA App Integration for EN50194 Certified Safety
| Voltage: | 90-240V AC |
|---|---|
| Safety Certification: | CE, ROHS |
| Humidity Range: | 10% To 85% RH |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors Voice Prompt CO Gas Detectors With 9V Battery
| Calibration: | Automatic And Manual Calibration Options |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |

