All Products
Keywords [ carbon monoxide gas alarm ] match 100 Products.
Custom Carbon Monoxide And Smoke Alarms 5 Year Battery Carbon Monoxide Detectors With HD LCD Display
| Item: | Carbon Monoxide And Smoke Alarms |
|---|---|
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
| Material: | ABS Fireproof |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |
3V CO Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified 10 Year CO Alarm High Sensitivity
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| The Battery Life: | ≥24 Months |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
ABS Fireproof Housing Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Alarm CO Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Color: | Light Grey |
Factory Direct 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical and Photoelectric Sensors and 85dB Alarm Sound
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
Battery Operated Smart Carbon Monoxide Detectors App Controlled 10 Year CO Detector Customized
| Name: | Smart Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Voice Prompt CO Carbon Monoxide Detector OEM ODM Smart CO Detector With Digital LCD Display
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Batterytype: | 4.5V Alkaline Battery |
| Working Voltage: | DC4.5V 3* AAA Battery |
10 Year Interconnected Smoke Detectors OEM Carbon Monoxide And Smoke Detector ABS Fireproof Housing
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Reset Time: | Less Than 1 Second |

