All Products
Keywords [ carbon monoxide gas alarm ] match 100 Products.
7 Year Electrochemical Carbon Monoxide Detectors 85 dB Battery Powered CO Detector
| Item: | Electrochemical Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 2 Years |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
OEM Smart 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Certifications: | SGS Listed, EN Compliant |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
EN Standard Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Battery Operated Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silence/Hush Feature: | Yes |
| Power Source: | Battery-operated |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Custom CO Carbon Monoxide Detector EN14604 Alert Carbon Monoxide Detectors 4.5V
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Alarm Sound: | >85db |
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |

