All Products
Keywords [ carbon monoxide gas alarm ] match 100 Products.
Smart Wifi Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified Combustible Gas Detectors With Dual Sensor
| Product Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensortype: | Electrochemical Semiconduct Sensor |
| Detectiontypes: | Gas And Carbon Monoxide |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
Electrochemical Sensor 10 Year CO Detector Residential Carbon Monoxide Detection Systems 3V
| Name: | 10 Year CO Detector |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Operating Current: | 60mA |
Voice Alert Carbon Monoxide Monitors ODM Electrochemical Carbon Monoxide Alarm 85 dB
| Name: | Carbon Monoxide Monitors |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Displaytype: | Digital LCD Display |
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Monitor Compact Carbon Monoxide Detector With Voice Alert
| Name: | Carbon Monoxide Monitor |
|---|---|
| Static Current: | <40uA |
| Installation: | Ceiling Or Wall |
Customized Smoke and Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor for 85 dB Alarm
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Powersource: | Battery Operated |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Electrochemical 10 Year Carbon Monoxide Alarms
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm X 105mm X 40mm |
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
Voice Prompt Carbon Monoxide CO Detectors OEM 7 Year Carbon Monoxide Alarm Reliable
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
OEM Carbon Monoxide CO Detector Voice Prompt Carbon Monoxide Alarm High Sensitivity
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 100mm X 100mm X 36mm |
| Operating Voltage: | 4.5V DC |

