All Products
Keywords [ battery powered gas detector ] match 81 Products.
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
Smart WiFi Carbon Monoxide Detector 4.5V Wireless CO Detectors With 10 Year Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount |
| Compatibility: | IOS And Android |
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
EN Standard Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Battery Operated Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silence/Hush Feature: | Yes |
| Power Source: | Battery-operated |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
Customized Smoke and Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor for 85 dB Alarm
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Powersource: | Battery Operated |

