All Products
Keywords [ battery powered gas detector ] match 81 Products.
Dual Sensor Gas Carbon Monoxide Detectors Wall Mounted Gas And CO Detector
| Name: | Gas Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Mounting Type: | Wall Mountable |
| Dimensions: | 112mm X 73mm X 42mm |
OEM Professional CO Detector SGS Tested Carbon Dioxide Alarms With Backup Battery And 5 Year Lifetime
| Name: | Professional CO Detector |
|---|---|
| Weight: | 230 Grams |
| Alarm Type: | Audible And Visual |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
White Gas Carbon Monoxide Alarm ODM Combustible Gas Alarms With EN50291 EN50194 Certification
| Product Name: | Gas Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 TÜV Approved and Electrochemical Sensor
| The Battery Life: | ≥12 Months |
|---|---|
| Material: | PC, Anti-scratch |
| Standby Working Current: | ≤15uA |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |

