All Products
5 Year Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor Commercial Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
| Alarm Type: | Audible And Visual Alarm |
Smart Wifi Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified Combustible Gas Detectors With Dual Sensor
| Product Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensortype: | Electrochemical Semiconduct Sensor |
| Detectiontypes: | Gas And Carbon Monoxide |
EN50291 Certified Gas Carbon Monoxide Detector Reliable CO Gas Detector Professional
| Name: | Gas Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 2 Years |
| Power Supply: | Battery Operated / AC Power |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors Voice Prompt CO Gas Detectors With 9V Battery
| Calibration: | Automatic And Manual Calibration Options |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
SGS Certified CO and Gas Detector Custom Home Combustible Gas Detector With 5 Year Lifetime
| Item: | CO And Gas Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Color: | White |
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors 5 Year Gas Detector Alarms For Accurate 85 dB Alarm
| Item: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
| Material: | ABS |
ODM Carbon Monoxide Gas Detector White AC Gas Detector With Wall Mounted Installation
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Dimensions: | 136mm X 82mm X 39mm |
Customized Carbon Monoxide Gas Detectors Commercial AC Powered Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Humidity: | 15% To 95% RH |
| Mounting Options: | Wall Mount |
AC Powered Carbon Monoxide Gas Detectors Residential Carbon Monoxide Gas Alarms With SGS Tested
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Less Than 30 Seconds |
| Power Source: | AC Powered |
