All Products
Keywords [ carbon monoxide smoke detector ] match 76 Products.
3V Interconnected Smoke Detectors Reliable Smoke CO Alarm Professional Grade
| Product Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Operatingvoltage: | 3V DC |
Smart CO Carbon Monoxide Detector 433MHz Interconnected Smoke Alarms OEM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Certifications: | SGS,CE, UKCA |
| Usage: | CO Detection And Alarm |
433MHz Interconnected Smoke Detectors Battery Operated Interconnected Carbon Monoxide Detector
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Usage: | CO Detection In Fire Alarm System |
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
Custom Interconnected Smoke Detectors 3V Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Item: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
| Color: | White |
Wireless / Wired RF Interlinked Smoke Alarms Battery Powered Commercial Carbon Monoxide Alarm
| Name: | RF Interlinked Smoke Alarms |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Batterylife: | Up To 10 Years (for Sealed Lithium Batteries) |
CE / EN Compliant Battery Operated Smoke Alarms OEM 10 Year Lithium Smoke Detector
| Product Name: | Battery Operated Smoke Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/EN Compliant |
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
Reliable Interconnected Smoke Detectors Customized Smoke Detector 433mhz With Electrochemical Sensor
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Smart Home Integration |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
| Connectivity Range: | Up To 100 Meters |

